2024 წლის ბოლოს, 30 დეკემბერს, AsstrA-Associated Traffic AG-მ ფარმაცევტული პროდუქციის 35 პალეტი სტამბოლიდან, თურქეთი, ეთიოპიაში, ადის აბაბაში გადაზიდა. ტვირთის საერთო წონა იყო 9900 კგ. როგორც წესი, ასეთი ტვირთი იგზავნება პარტიებად: მაგალითად, 20 პალეტი ერთ რეისზე, დანარჩენი 15 კი შემდეგი რეისებით.
მიუხედავად იმისა, რომ არ იყო საჭირო სპეციალური პირობები ან ტემპერატურის კონტროლი, გადაზიდვა გადაუდებელი იყო, რადგან ტვირთი გარკვეულ ადგილას, გარკვეულ დროში უნდა ჩასულიყო. AsstrA-ს ექსპერტები მჭიდროდ თანამშრომლობდნენ ავიაკომპანიასთან და მოახერხეს ტვირთის გადატანა ერთი რეისით. Asstra-ს გუნდისთვის ეს არ იყო იოლი საქმე, იმის გათვალისწინებით, რომ გადაზიდვა წლის ბოლოს შედგა.
«AsstrA ამ კლიენტთან ზუსტად ერთი წელი მუშაობს. ყველაზე დიდი პრობლემა იყო ვადები. მოგეხსენებათ, წინასაახალწლო პერიოდში ავიაკომპანიები ძალიან დატვირთულია და ფასებიც მნიშვნელოვნად იზრდება. თუმცა, ამის მიუხედავად, ჩვენ შევძელით ტვირთის გადაზიდვა ყოველგვარი შეფერხების გარეშე, სხვა კომპანიებთან შედარებით მომსახურების კონკურენტუნარიანი ფასების შეთავაზებით. თურქეთიდან ეთიოპიაში უპრობლემოდ და დროულად მივიტანეთ ფარმაცევტული პროდუქცია. ”ეს წარმატებული ტრანსპორტირება არა მარტო Asstra-ს პროფესიონალი გუნდის მუშაობის შედეგია, ასევე ჩვენი მომხმარებლების ნდობისა და ჩვენი მჭიდრო თანამშრომლობისა”, - თქვა ფურკან სანდიქჩიმ, AsstrA საჰაერო ტვირთების სპეციალისტმა.
გადაზიდვა განხორციელდა Ethiopian Airlines-ის მიერ. AsstrA-ს ექსპერტების წყალობით ტვირთის მიწოდება მკაცრი ვადების და სადღესასწაულო პერიოდის მიუხედავად, დროულად განხორციელდა.